Apie „Dramų stalčių“

„Dramų stalčius“ – tai internetiniai pjesių „namai“, kurių lankytojams suteikiama galimybė skaityti įvairaus laikmečio verstą užsienio autorių dramaturgiją. Mūsų tikslas – suteikti Jums galimybę laisvai skaityti pjeses, kurios lig šiol buvo beveik neprieinamos, atspausdintos dar rašomosiomis mašinėlėmis ir paslėptos teatrų literatūros archyvuose.

Teatro „Utopia“ inicijuotas projektas apima dvi veiklos sritis: mes ne tik skaitmeniname reikšmingiausias į lietuvių kalbą išverstas užsienio autorių pjeses, bet ir verčiame nepelnytai pamirštas įvairių laikotarpių dramas.

Svetainėje www.dramustalcius.lt jau įkelta didžioji dalis dramaturgijos vertimų, suskirstytų pagal autorius ir laikotarpius. Planuose – „pilnas stalčius“, t. y. visa verstinė dramaturgija, ir vienas stalčiaus kampelis, visada atviras naujiems dramų vertimams.

Trumpa naudojimosi svetaine atmintinė:

  • Pjeses galima siųstis ir skaityti nemokamai.
  • Tekstus leidžiama laisvai spausdinti ir naudoti asmeniniais tikslais.
  • Nutarus pjesę statyti ar naudoti kitais komerciniais sumetimais, būtina gauti vertėjo ir autoriaus (jei pjesė parašyta vėliau nei XX a. pradžioje)leidimus. Kreipkitės tiesiai į vertėją arba LATGA-A.

„Dramų stalčius“ už pagalbą dėkoja Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui, Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, Klaipėdos dramos teatrui, Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, Lietuvos literatūros ir meno archyvui, Kauno apskrities viešosios bibliotekos meno leidinių skyriaus specialistei Elvyrai Markevičiūtei, režisieriui Gyčiui Padegimui.

Projekto autoriai: Gintaras Varnas ir Antanas Obcarskas

El. paštas pasiteiravimui bei komentarams: antanas.obcarskas@gmail.com

Projektą remia
Lietuvos Kultūros taryba

Nuotrauka ©aesop

Pjesės, kurią norite atsisiųsti, teisės priklauso jos autoriams bei vertėjams (arba jų atstovams) ir yra saugomos pagal LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą bei kitus šalies teisės aktus (išskyrus išimtis, nurodytas įstatymuose).  

Atsisiųsdami šį tekstą, sutinkate, kad naudosite jį tik asmeniniais, edukaciniais tikslais.

Norėdami pagal šią pjesę statyti spektaklį ar kitaip naudoti kūrinį, nepamirškite pasidomėti jo autorinėmis teisėmis – susisiekti su autoriais ir vertėjais (jų atstovais) arba kreiptis į LATGA .